Projekt Ulice Szkolne

„Czyste powietrze i bezpieczna mobilność naszych dzieci”

Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego rozpoczęło realizację innowacyjnego projektu „Czyste powietrze i bezpieczeństwo naszych dzieci” w woj. mazowieckim, finansowanego przez międzynarodową organizację Clean Air Fund.

Miło nam
poinformować że  Szkoła Podstawowa nr 7 im. VII Obwodu „Obroża” AK w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 3 w Legionowie została zakwalifikowana   do udziału w projekcie „Ulica Szkolna”, który będzie realizowany pilotażowo w pięciu wybranych szkołach województwa mazowieckiego, a jego celem jest opracowanie planów poprawy jakości powietrza i bezpieczeństwa ruchu drogowego w wybranych gminach. W tym celu zostaną przeprowadzone badania jakości powietrza oraz ocena gęstości i rodzajów ruchu drogowego wokół wybranych szkół. Wyniki badań i materiały edukacyjne posłużą do zwiększenia świadomości nt. zanieczyszczenia powietrza oraz wpływu indywidualnych zachowań na codzienność i przyszłość ich pociech. Bardzo istotne jest zaangażowanie otaczającej lokalnej społeczności w bezpieczne i zdrowe środowisko dla najmłodszych. Projekt jest realizowany przy współpracy z lokalnym samorządem i biznesem.