Święto Europy

Data: 09.05.2022 r., godz. 17.00    534
9 maja w ramach obchodów Dnia Europy Przedszkolaki z grupy Tygryski i Misie, zrealizowały w przedszkolu tematykę poświęconą Europie i wybranym krajom europejskim.

Dzieci dowiedziały się, jak wygląda flaga Unii Europejskiej, odśpiewały hymn – „Oda do radości”. Wykonały flagi Unii Europejskiej oraz flagi wybranych krajów należących do UE. Odbył się również Turniej Wiedzy o Krajach Unii Europejskiej oraz inscenizacja przygotowana przez dzieci z grupy Misie pt. „Europę zwiedzimy wzdłuż i wszerz – możesz wyruszyć z nami, jeśli tylko chcesz!”. Głównym celem całego przedsięwzięcia było zapoznanie dzieci z wybranymi krajami europejskimi, ze szczególnym uwzględnieniem najbliższych sąsiadów Polski, przedstawienie przedszkolakom historii powstania Unii Europejskiej, kształtowanie u starszaków postawy tolerancji i szacunku wobec obywateli innych krajów.