"Kącik Wymiany Książki"

Data: 22.02.2022 r., godz. 15.24    833
w naszym przedszkolu

W naszym przedszkolu powstał "Kącik Wymiany Książki".

Serdecznie zapraszamy do włączenia się do akcji "Kącika Wymiany Książek" i przynoszenia książek. Kącik znajduje się na nowej części przedszkola w szatni przy drzwiach.
Celem powstania Przedszkolnego " Kącika Wymiany Książki" jest:
-zachęcenie rodziców do codziennego czytania swoim dzieciom,
-zainspirowanie rodziców do wspólnych zabaw w oparciu o przeczytaną bajkę,
-rozwijanie zainteresowań czytelniczych,
-rozwijanie wyobraźni dziecięcej,
-kształtowanie gotowości do nauki czytania i pisania.

W związku z panującą sytuacją epidemiologiczną książki podlegają dwudniowej kwarantannie. Prosimy o przynoszenie książek najpierw do dawnego sekretariatu PM12.

Zasady korzystania z „Kącika Wymiany Książek”:
1. Przedszkolny punkt wymiany książek przeznaczony jest dla dzieci, rodziców, dziadków, opiekunów- wszystkich którzy lubią czytać i chcą dzielić się książkami z innymi.
2. Przynosimy z domu książkę w dobrym stanie i wkładamy do naszego „książkowego regału”.
3. Zabieramy z półki inną, wybraną książkę i czytamy ją w domu, wspólnie z całą rodziną.
4. Po przeczytaniu przynosimy książkę z powrotem i wymieniamy na kolejną.
5. Dbamy o ład i porządek na półkach wymiany książek.
6. Książki zabrane do domu szanujemy i traktujemy z należytym szacunkiem.
7. Dbamy o książki- zwracamy uwagę na zachowanie książek w jak najlepszej kondycji.

Ewelina Kijanka