XXXIII Festiwal Muzyczny "Rozśpiewane Przedszkole"

Data: 08.05.2023 r., godz. 19.00    167
8 maja 2023 roku w sali widowiskowej Ratusza Miejskiego w Legionowie już po raz XXXIII odbył się Międzyprzedszkolny Festiwal Piosenki Przedszkolnej „Rozśpiewane Przedszkole”.

Celem tegorocznego festiwalu, któremu przyświecało hasło „Piosenka dla pokoju” było promowanie muzyki zdolnej do wyrażenia wiary w pokój, porozumienie, wolność i tolerancję. Patronat honorowy objął Prezydent Miasta Legionowo. Przedszkolaki z legionowskich przedszkoli (PM 9, PM 10, PMI 5, PM 7, PM 1, PM 3, PM 6, PM 12) prezentowały tańce, piosenki i ilustracje muzyczne. Na długo w naszej pamięci pozostaną wzruszające wykonania piosenek, takich jak: „Bo świat to my”, „Kochaj mnie takim, jakim jestem”, „Bukiet dla pokoju” oraz energiczne tańce do utworów pt. „Bratnie dusze”, „Banitos” oraz „Chianti Song”. Uczestnicy nie walczyli o miejsca, każdy otrzymał prezent, a przedszkola i nauczycielki-  pamiątkowe statuetki i dyplomy. Wszystkim gorąco dziękujemy za przepiękne programy muzyczne, dostarczenie nam wielu doznań artystycznych, za zaangażowanie w przygotowania do festiwalu,  jak i również w organizację jego przebiegu.