e-mail: przedszkolemaciusia@wp.pl

Optymistyczne przedszkole

Optymistyczne przedszkole
Nasze przedszkole przystąpiło do Ogólnopolskiego programu "OPTYMISTYCZNE PRZEDSZKOLE", autorstwa: I.Dzierzgowskiej i M.Nawrot. Według tegoż programu celem wychowania jest rozwijanie w dziecku optymizmu, poczucia własnej wartości, nauczenie, jak radzić sobie w różnych sytuacjach, jak rozwijać zainteresowania i talenty

Celem wspólnych dążeń nauczycieli i rodziców powinno być takie wychowanie dzieci, by przejawiały one zachowania i działania konstruktywne, życzliwe i przyjazne dla innych ludzi, altruistyczne w stosunkach zbiorowych i zespołowych. Ważne jest też by dzieci były zgodne, chętne do pomocy i współpracy, tolerancyjne, by kochały to, co jest naprawdę cenne i godne kochania, były wrażliwe na krzywdę ludzką i niesprawiedliwość, zaangażowane we wszystko to, co może maksymalizować szczęście każdego człowieka.

Jak wychować optymistę?

Domowe wychowanie optymisty trzeba zacząć od siebie. Optymistyczni rodzice wychowują zaradne, ufne i pewne siebie dzieci.

A oto cztery podstawowe rady, w jaki sposób w rodzinie wychowywać optymistów.

1. Zwracajcie uwagę na sposób chwalenia i krytykowania dzieci.
2. Starajcie się rozpoczynać każdy dzień w spokojnej, optymistycznej atmosferze.
3. Opowiadajcie swojemu dziecku wiele bajek i historii z optymistycznym zakończeniem.
4. Bawcie się ze swoim dzieckiem tak często, jak tylko możecie!

Zapraszamy do Klubu Optymistycznego Rodzica!

Dyrektor, grono pedagogiczne i personel
Przedszkola Miejskiego Nr 12
w Legionowie