-
Główna  -   Rejestr zmian  -   Statystyka  -   Redakcja  -  
-
- -
Przedszkole Miejskie nr 12
im. Króla Maciusia w Legionowie
ul. Królowej Jadwigi 7,
05-120 Legionowo
tel.: (22) 774-56-36
e-mail: sekretariat@pm12.legionowo.pl
Foto
Strona Główna

Eko Maciuś

-
Wersja do drukudruk
Eko Maciuś

EKO MACIUŚ

Przedszkole nr 12 im. Króla Maciusia w Legionowie już od lat słynie z akcji dbania o przyrodę i dlatego zrodził się kolejny pomysł zorganizowania projektu ,,Eko Maciuś.
Kształtowanie właściwej postawy wobec środowiska należy rozpocząć od najmłodszych lat, kiedy jesteśmy najbardziej wrażliwi na wszystko co nas otacza. W naszym przedszkolu jest wiele okazji do kształtowania u dzieci wrażliwości ekologicznej. Obejmuje ona zaznajomienia dzieci ze światem roślin i zwierząt, a także uczenia ich dostrzegania i przeżywania piękna, dbania o przyrodę oraz potrzeba obcowania z nią. Dlatego przy różnych okazjach, nauczyciele z naszego przedszkola zwracają uwagę dzieci na bogactwo barw łąk, tajemniczość lasu,wiewiórki przeskakujące z gałęzi nam na gałąź, małe żuczki wędrujące po trawie które dostarczają naszym dzieciom wiele wzruszeń i niezapomnianych przeżyć. Uwrażliwienie dzieci na piękno i konieczność ochrony przyrody sprawia, że reagują na nieodpowiednie zachowanie się innych osób w stosunku do naturalnego środowiska.
Pierwszym etapem kształtowania świadomości ekologicznej u przedszkolaków było wspólne z dziećmi napisanie Kodeksu Ekologicznego naszego przedszkola, gdzie jasno nakreślone zostały zasady postępowania dzieci w stosunku do przyrody.

Dekalog ekologiczny

 
Wytworzył: A. Mysiakowska, data: brak danych
Wprowadził: Nieznany, data: 22.11.2013 r., godz. 12.11
Ostatnia aktualizacja: Aneta Mysiakowska, data: 03.12.2013 r., godz. 12.12
Liczba odwiedzin: 3877