2009/2010

28.10.2009r. Wizyta na Komisariacie Gr V

28.10.2009r. Wizyta na Komisariacie Gr V
28.10.2009r. "skrzaty" odwiedziły Komendę Policji w Legionowie

Poniżej treść zamieszczona na stronie Komendy Powiatowej Policji w Legionowie:

"Ale tu fajnie!
Takimi słowami określiły dzieci wczorajszą wizytę w naszej jednostce. Gośćmi policjantów byli wychowankowie Przedszkola im. Króla Maciusia w Legionowie. Rozmowa z funkcjonariuszami, pokaz policyjnego wyposażenia to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały na dzieci.
Celem tego typu spotkań, które na stałe wpisały się już w kalendarz policjantów zajmujących się prewencją kryminalną jest między innymi wyuczenie u dzieci w wieku przedszkolnym zachowań i umiejętności reagowania w sytuacjach zagrożeń np. podczas kontaktu z nieznajomymi jak również zaznajomienie z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa podczas przechodzenia przez jezdnię oraz zagrożeniami, jakie czyhają na najmłodszych ze strony innych uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze starają się także przełamywać pewne bariery i utarte stereotypy związane z mundurem i jakże specyficzną pracą policjanta. Chcemy, aby dzieci wiedziały o tym, że rolą policjanta jest nie tylko zatrzymywanie przestępców i egzekwowanie przestrzegania prawa, ale także pomoc wszystkim tym, którzy takiej pomocy potrzebują w tym również dzieciom.

Uśmiech, który podczas tego spotkania gościł na twarzy naszych milusińskich świadczył wyraźnie o tym, że zarówno pokaz policyjnych psów, wspólne zdjęcia w radiowozie jak i zwiedzanie najciekawszych zakamarków komendy sprawiły dzieciom ogromną radość. Przedszkolaki pytały o szczegóły związane z patrolem policjanta i jego czworonożnego partnera, jakie mają zadania w służbie i czego są uczone policyjne psy, do czego służą poszczególne rodzaje radiowozów itd.,itd…pytaniom nie było końca.

Dzisiejsza wizyta i krótka pogadanka z pewnością urozmaiciły w szczególny sposób ich kolejny dzień spędzony w przedszkolu i dały odpowiedź na nurtujące do tej pory pytania."

28.10.2009 Wizyta na Komisariacie Gr V
28.10.2009