„W świecie zwierząt, czyli wiersze i wierszyki o zwierzętach”.

Data: 09.04.2024 r., godz. 19.00    94
9 kwietnia 2024 roku w naszym przedszkolu

odbył się Międzyprzedszkolny Przegląd Wierszyków pt. „W świecie zwierząt, czyli wiersze i wierszyki o zwierzętach”. Celem przeglądu było zainteresowanie dzieci poezją, wspieranie uzdolnień i zainteresowań przedszkolaków, prezentacja umiejętności przedszkolaków. Gościem specjalnym przeglądu była autorka wierszy dla dzieci, poetka Pani Hania Niewiadomska, której wiersze stanowią inspirację w pracy z najmłodszym pokoleniem, bawią, uczą i wychowują. Przedstawiciele poszczególnych przedszkoli (PM nr 2, PM nr 6, PM nr 11, PMI nr 5, PM nr 7, PM nr 14, PM nr 9, PM nr 12) zaprezentowali wiersze m.in. J. Brzechwy, D. Gellner i H. Niewiadomskiej. Wszyscy zachwycili przepięknym wykonaniem, a my z przyjemnością słuchaliśmy każdego wiersza.